• Chrípkové prázdniny v materskej škole

• Na základe rozhodnutia RÚVZ v Dolnom Kubíne bude materská škola z dôvodu chrípkovej epidémie zatvorená od 26. 01. 2024 do 30. 01.2024 vrátane. Prevádzka MŠ začne opäť 31.01.2024 (streda).

• Detská opera - Malý princ

• Dňa 25. januára čakal na žiakov 3. - 7. ročníka umelecký zážitok v podobe návštevy detskej opery MALÝ PRINC v Banskej Bystrici. Stvárňuje príbeh pilota (Antoine de Saint-Exupéryho – spisovateľa), ktorý počas vojny uviazne so svojím havarovaným lietadlom v saharskej púšti. Stretáva sa tu s Malým princom, ktorý prišiel z ďalekej planétky. Začne s ním viesť rozhovor o zmysle života, o priateľstve i láske, o pýche i pokore. V diele je mnoho metafor a prirovnaní, ktoré dokážu naplniť detskú dušu a svojimi podobenstvami zaujať i dospelých. Z opery sme odchádzali plní nadšenia a spomienok z nádherého spevu účinkujúcich.

• Projekt Moduly – Aktívna škola – Nordic walking

• Severská chôdza spája ľudí a je vhodná pre každého, kto sa chce hýbať na čerstvom vzduchu počas celého roka bez ohľadu na vek, pohlavie a telesnú zdatnosť. Aj naša škola zaradila NW v tomto školskom roku do svojich športových aktivít. Žiaci 2. - 5. ročníka sa venujú v troch týždenných cykloch novej aktivite, severskej chôdzi, ktorá je tiež známa ako nordic walking. Zapojili sa totiž do projektu Aktívna škola pod hlavičkou MŠVVaŠ SR, ktorého cieľom je zabezpečiť viac kvalitného pohybu na školách. Aktivita je vedená skúsenou inštruktorkou Ing. Zuzanou Vorobeľovou zo Slovenskej asociácie Nordic Walking. Veríme, že tento nový spôsob pohybu si nájde priaznivcov aj medzi našimi žiakmi.

Prvý týždeň úspešne zvládnutý!

• LYŽIARSKY VÝCVIK MŠ

• Aj keď sme malí, na lyžiach sme stáli!

V dňoch 15. 1. – 19. 1. 2024 sme sa v SKI Krušetnica lyžovali. Zo začiatku sme sa báli, no na veľkú lanovku sme sa dostali. Pekne sme pokročili a lyžovať sa naučili, za čo nás snehovým vysvedčením odmenili. Pani učiteľky nám dali sladkú odmenu, keď videli našu premenu. Už bude radosť pozerať, keď nás uvidíte lyžovať! Fotografie z celého výcviku nájdete vo Fotoalbume MŠ.

• Triedne rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame Vás na triedne rodičovské združenie žiakov ZŠ Lokca dňa 11. januára 2024 (štvrtok), ktoré bude prebiehať od 13:30 do 16:00 hod. v jednotlivých triedach.  Rodičia žiakov 9. A, 8. A a 8. B sa o 15.00 hod. stretnú v školskej jedálni ohľadom pokynov k lyžiarskemu výcviku! Všetci ste srdečne vítaní!

• NAJKRAJŠIA VIANOČNÁ OZDOBA

• CVČ Maják v Námestove spolu s OZ Centráčik v predvianočnom čase vyhlásili pre deti skvelú tvorivú súťaž nazvanú Najkrajšia vianočná ozdoba. Najskôr bola školská súťaž a úlohou žiakov bolo vytvoriť originálnu vianočnú ozdobu z ľubovoľných materiálov.

Hodnotili sme originalitu aj kreativitu umeleckých výrobkov. Keďže všetky výrobky boli nápadité, kreatívne a veľmi pekné, bolo náročné vybrať ten najkrajší výrobok. Všetky výrobky postúpili do súťaže.

Školská súťaž:

1. Daniel Feja  4. A   č. 18

2. Adam Kormaňák  4. A   č. 20

3. Eduard Laššák  2. A    č. 14,  Rastislav Miškovčík  5. B  č. 23

Okresná súťaž:  II. kategória 7 - 11 rokov

1. Rastislav Miškovčík  5. B

Výhercom gratulujeme a zároveň ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili a vytvorili krásne originálne vianočné ozdoby.

• Divadelné predstavenie Perinbaba

• Dňa 21.12. sa prváci a druháci vybrali do Bábkového divadla v Žiline pozrieť si nádherné divadelné predstavenie Perinbaba. Silný umelecký zážitok v predvianočnom čase umocnila aj bohatá nádielka snehu.