• Európsky deň jazykov - vyhodnotenie súťaže

• A je to tu! Víťazi sú známi. Do 4. 10. trvala súťaž "Daj nový život svojmu starému tričku." Do súťaže bolo zapojených 25 tričiek a teda vybrať tie naj bolo náročné. Nakoniec porota, ktorá pozostávala zo zamestnancov školy rozhodla následovne: 1. miesto Sebastián Farský 5. B. Druhé a tretie miesto získalo rovnaký počet hlasov, a tak si ceny rozdelili Nikolas Kusin 6. B, Simonka Paľová a Nataška Matušáková 9. B spravodlivo, so spokojnosťou na obidvoch stranách. Všetkym zúčastneným patrí poďakovanie za účasť a víťazom GRATULUJEME! Ceny do súťaže venovali Bistro Bar Marína Námestovo, Laser Game Námestovo a Zion fastfood / SPOK Palacinkáreň Námestovo, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

• Výsledky volieb do Rady školy

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Lokci oznamuje výsledky volieb do Rady školy pri ZŠ s MŠ Lokca, ktoré sa konali 10. 10. 2024.

• za pedagogických zamestnancov ZŠ bola zvolená Mgr. Marcinová Daniela
            • za pedagogických zamestnancov MŠ bola zvolená Mgr. Slačková Martina
            • za nepedagogických zamestnancov bol zvolený pán Rončák Emil
            • za rodičov žiakov MŠ bola zvolená Mgr. Borovčíková Anna
            • za rodičov žiakov ZŠ boli zvolení: pani Huráková Janka, pani Stacherová Lenka, pán Volf Mário

Všetkým úspešným uchádzačom gratulujeme a tešíme sa na spoluprácu.

• Voľby do Rady školy

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Lokci oznamuje rodičom detí a žiakov, ktorí navštevujú Základnú školu s materskou školou v Lokci, že dňa 10. októbra 2024 (t. j. štvrtok) sa budú konať voľby zástupcov rodičov do Rady školy za základnú školu aj za materskú školu.

Za základnú školu budú volení traja kandidáti a za materskú školu jeden kandidát z radov rodičov.

V základnej škole budú voľby prebiehať dňa 10. 10. 2024 (t. j. štvrtok) počas rodičovského združenia v triede, ktorú Vaše dieťa navštevuje v čase od 13:30 – 16:00 hod.

V materskej škole budú voľby prebiehať dňa 10. 10. 2024  (t. j. štvrtok) v čase od 6:30 hod. do 8:00 hod. ráno v kancelárii pani zástupkyne pre materskú školu.

Pokiaľ našu základnú školu navštevuje viac vašich detí, je potrebné, aby ste hlasovali len 1-krát za základnú školu. Právo hlasovať má len jeden z rodičov, ktorý odovzdá len jeden hlas (nie je možné, aby obidvaja rodičia odovzdali dva hlasy).

Pokiaľ našu škôlku navštevuje viac vašich detí, je potrebné, aby ste hlasovali len 1-krát za materskú školu. Právo hlasovať má len jeden z rodičov, ktorý odovzdá len jeden hlas (nie je možné, aby obidvaja rodičia odovzdali dva hlasy).

Boli by sme vďační, keby sa volieb zúčastnil čo najväčší počet rodičov, nakoľko sú voľby platné len v prípade, ak sa ich zúčastní nadpolovičná väčšina. Ak sa volieb nezúčastní nadpolovičná väčšina, tak v neskoršom období prebehne druhé kolo volieb.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Ivan Dudáš, riaditeľ školy

• Plenárne a triedne rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie žiakov ZŠ Lokca dňa 10. októbra 2024 (štvrtok) o 15:00 hod., ktoré sa uskutoční na prízemí v budove ZŠ Lokca. Triedne rodičovské združenie bude prebiehať od 13:30 do 16:00 hod. v jednotlivých triedach. Plenárne rodičovské združenie bude spojené s voľbou členov do Rady školy. Všetci ste srdečne vítaní!

• Európsky deň jazykov - 26. september

• Vo štvrtok 26. 9. sme na hodinách anglického jazyka oslávili Európsky deň jazykov, ktorý sa niesol v duchu jazykovej a kultúrnej rozmanitosti a rôznorodosti. So žiakmi sme sa zahrali rôzne kvízy ako "Kde som? Aký je to jazyk?" a tí mladší si vyzdobili svoje výkresy nálepkami, ktoré boli v rôznych jazykoch. Žiaci boli za svoju aktivitu odmenení záložkami, náramkami alebo nálepkami.