• Deň zdravej výživy

• Dňa 29. 10. 2012 sa v priestoroch jedálne MŠ uskutočnil Deň zdravej výživy pre deti MŠ a žiakov 1.- 4. ročníka, ktorý bol spojený s ochutnávkou zdravých jedál. Žiaci mali možnosť ochutnať rôzne druhy nátierok, pečiva, mliečnych koktailov, ovocia a zeleniny. Deň výživy pripravila ŠJ v spolupráci s . Každý žiak dostal darček. Sponzormi akcie bola spoločnosť Rajo, Pekáreň Jackulík, Ovocie a zelenina p. Bernaťáková a Rodičovské združenie ZŠ.

• KOMPARO 2012

• 8. novembra 2012 (štvrtok) 58 našich deviatakov si preverí svoje vedomosti zo slovenského jazyka, literatúry a matematiky. V tento deň totiž prebehne testovanie žiakov 9. ročníka - KOMPARO. Začiatok  je o 8:00. Čo je to vlastne KOMPARO? KOMPARO je v našich podmienkach unikátny systém periodickej, nezávislej, externej evaluácie škôl v kľúčových momentoch vzdelávania: na vstupe, počas štúdia a na výstupe. Zúčastnené školy získavajú cennú spätnú väzbu v podobe podrobných a objektívnych štatistických dát. Deviataci, držíme Vám palce!

• Plenárne a triedne rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne a triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 6. novembra 2012 (utorok) v budove ZŠ v Lokci o 15:00. Účasť rodičov je nutná.

• Jesenné prázdniny

• Milí žiaci, rodičia, 31. októbra (v stredu) sa začínajú jesenné prázdniny, do školy sa vrátime 5. novembra (v pondelok). Tento čas venujte, milí žiaci, (okrem učenia a naberania síl) aj stíšeniu a spomienke na tých, ktorí nie sú medzi nami a ktorí nám v niektorých momentoch veľmi chýbajú.

• Malý futbal ZŠ dievčatá - Jednota COOP

• V stredu 24. 10. 2012 sa dievčatá Bombjaková Lenka, Gavendová Zuzana, Homolová Rebeka, Kadavá Eva, Kušnieriková Monika, Matušáková Laura, Mináriková Vanesa, Siváňová Lucia, Slovíková Natália, Valčičáková Michaela zúčastnili obvodného (okresného) kola malého futbalu v Oravskom Veselom. Umiestnili sa na 4. mieste.

• Literárna exkurzia

• 19. október bol pre siedmakov výnimočný. Ráno o 7.20 sa pre nich začala literárna exkurzia, ktorá je na našej  škole peknou tradíciou. Prvá zastávka bolo Múzeum P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, kde sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavosti o našom velikánovi. Pani sprievodkyňa porozprávala príbehy a udalosti zo života P. O. Hviezdoslava. V Jasenovej navštívili rodný dom Martina Kukučína. O mladosti, dospelosti, problémoch a životných cestách zaujímavo podala milá pani sprievodkyňa. Po kratšej prestávke exkurzia pokračovala v Oravskej Polhore, kde pod Babou horou sa v lone prírody ukrýva hájovňa, v ktorej sa odohrával príbeh Hanky a Miška z diela P.O. Hviezdoslava Hájnikova žena. K hájovni však museli ísť pešo, takže súčasťou literárnych vedomostí bola aj turistika. Počasie prialo našim siedmakom a šiestaci, ktorí o túto exkurziu neprejavili záujem, môžu banovať. Vedomosti, ktoré získali, si overia v teste, ktorý im pripraví pani učiteľka.

• Vyhodnotenie zberu papiera - 11 172 kg

• V tomto školskom roku sa do zberu papiera zapojili všetky triedy. A aké je poradie tried?

I. stupeň: 1. miesto - 4.B (1698 kg), 2. miesto - 3.B (1474kg), 3. miesto - 3.A (515 kg);  II. stupeň: 1. miesto - 7.B (1443 kg), 2. miesto - 5.B (933 kg), 3. miesto - 7. A (892 kg). Ďakujeme všetkým, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na zbere papiera. Víťazom blahoželáme!

• Malý futbal - staršie žiačky

• V ZŠ s MŠ sv. Gorazda sa aj tentokrát  uskutočnil 19. 10. malý futbal - staršie dievčatá. Našu školu reprezentovali: Bombiaková Lenka, Homolová Rebeka, Kadavá Eva, Kušnieriková Monika, Matušáková Laura, Mináriková Vanesa, Mišudíková Bronislava, Slovíková Natália, Šimulčíková Frederika, Valčičáková Michaela. Dievčatá sa umiestnili na 1. mieste, za čo si zaslúžia pochvalu a poďakovanie.

• Malý futbal - mladšie žiačky

• Dňa 12. 10.2012 sa uskutočnilo v ZŠ s MŠ sv. Gorazda Námestovo  obvodné kolo /okresné kolo/ v malom futbale Školský pohár- mladšie žiačky. Naše dievčatá (Bakaľová Diana, Bombjaková Lenka, Graňáková Anna, Homolová Katarína, Kekeľáková Michaela, Bugajová Natália, Siváňová Lucia, Slovíková Natália, Svetlošáková Marta, Verníčková Soňa) obsadili 1. miesto a postúpili do krajského  kola. Urobili nám tým veľkú radosť. Budeme vám, dievčatá, držať palce!