• Banské mestá - dejepisná exkurzia, ôsmaci

• Dňa 27. 6. 2022 sa aj naši ôsmaci vybrali dobiehať zameškané exkurzie a namierili si to do banských miest. Počasie nám prialo. Navštívili sme expozíciu Mincovne v Kremnici, kde sme sa dozvedeli, že pracuje nepretržite od roku 1328! Ďalšie naše kroky smerovali do Banskej Štiavnice, mestečka, ktoré patrí do UNESCO. Očarilo nás svojou krásou. Potom nasledovalo sfáranie do Štôlne Bartolomej. Pred vstupom sme sa "vyparádili" ochrannými prostriedkami a šup do bane. Exkurziu sme ukončili v Banskej Bystrici zaslúženými nákupmi.

• Dejepisná exkurzia - OSVIENČIM

• V stredu 22. júna 2022 sa naši deviataci už tradične zúčastnili exkurzie do múzea bývalého koncentračného tábora  Osvienčimu v Poľsku. V horúcom letnom počasí si prezreli miesta, ktoré sa do histórie ľudstva zapísali čiernymi písmenami, aby si tak pripomenuli zločiny a hrôzy 2. svetovej vojny.

• Zuberec, školský výlet - prváci a tretiaci

• Pondelok 20. jún 2022 bol pre prvákov a tretiakov našej školy dňom školského výletu do Zuberca. Žiaci sa spolu s pani učiteľkami poprechádzali krásnymi chodníčkami Múzea oravskej dediny, prekráčali Dolnooravským rínkom, Hornooravskou ulicou, Goralskými lazmi a tak mohli vidieť, ako si ľudia žili v minulosti. Počasie im prialo a tak sa vrátili z výletu spokojní a dobre naladení.

• Memoriál Bohumila Kozáka

• Po nútenej dvojročnej COVID prestávke sme opäť zorganizovali 16. ročník Memoriálu Bohumila Kozáka vo volejbale. Turnaja sa zúčastnilo 7 tímov, aby si svojou hrou pripomenuli náhle úmrtie bývalého riaditeľa našej školy - Bohumila Kozáka a jeho lásku ku športu. Výsledková listina: 1. miesto: ZŠ Slnečná, Námestovo, 2. miesto: Gymnázium A. Bernoláka Námestovo, 3. miesto: ZŠ Bobrov, 4. miesto: ZŠ Lokca. Ostatní zúčastnení: ZŠ Zubrohlava, Cirkevná základná škola sv. Gorazda, Námestovo, ZŠ Novoť. Všetkým zúčastneným a sponzorom srdečne ďakujeme!                                                                                        Poďakovanie sponzorom: COOP Jednota Námestovo, spotrebné družstvo, Ing. Jackulík Ondrej - Pekáreň Námestovo, Bombjak Peter SHR, Lokca, Klobučník - Hatter s.r.o., Lokca, Mäsovýroba A. Skurčák Or. Polhora, GASTRO Vrábeľ, D. K., BUKOV, Delinčák, Čadca.

• Banské mestá - dejepisná exkurzia, siedmaci

• Dňa 13. júna kroky našich siedmakov viedli do banských miest. Ako prvú sme navštívili Kremnicu, kde sme si v mincovni prezreli starú a súčasnú výrobu mincí. V Banskej Štiavnici sme sfárali do Banského múzea v prírode - štôlne Bartolomej. Už 40 rokov poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok z prehliadky originálnych banských priestorov. Ako najstaršia a tematicky najrozsiahlejšia banícka expozícia na Slovensku ukazuje vývoj rudného baníctva v stredoeurópskom priestore od stredoveku do konca 20. storočia. Exkurziu sme ukončili v Banskej Bystrici. Osobitné poďakovanie patrí Ing. Petrovi Pitákovi, ktorý nám sponzorsky prispel na autobus sumou 150€. Ďakujeme!

• Školský výlet - druháci

• Dňa 8.6.2022 sa žiaci 2. A triedy zúčastnili školského výletu do MÚZEA ORAVSKEJ DEDINY v Zuberci. Cieľom ich programu bolo stráviť čas a dozvedieť sa ako žili ľudia v minulosti. V múzeu sme navštívili 12 stanovíšť s rôznymi aktivitami. Za splnené úlohy sme dostali sladkú odmenu.

• 3. žiacky ples

• Atmosféra tohto ročného plesu bola veľmi príjemná. O zábavu sa nám postaral DJ Adams Soul, ktorý nám hral úžasný mix pesničiek. Ples slávnostne otvoril riaditeľ školy a úvodný valčík predviedli žiaci 9.A a 9.B. Program plesu bol veľmi živý a zábavný. Rozdávala sa bohatá tombola, ktorá vďaka štedrým sponzorom obsahovala vyše 100 cien a oficiálnu časť večera tvorilo vyhlásenie kráľa a kráľovnej plesu. Titul kráľovnej tento rok získala Romanka Huráková (9.A)kráľom sa stal Jozef Bugaj (9.A). Bolo vidno, že sa každý veľmi baví, nikto totiž nesedel. Sme veľmi radi, že sme mohli zažiť takýto úžasný zážitok, plný radosti a dobrej zábavy. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a organizácii školského plesu a taktiež ďakujeme OÚ Lokca za poskytnutie priestorov KD.

• 1. B sa lúčila so svojou ukrajinskou spolužiačkou

• Dnes prišiel deň na rozlúčku s našou Mášou, ukrajinským dievčatkom, ktoré nám takmer tri mesiace spríjemňovalo atmosféru v našej triede. Do kolektívu 1. B zapadla a všetci sme si ju veľmi obľúbili. Bude nám chýbať, no cez to všetko sme radi, že sa môže vrátiť domov, do svojej vlasti, školy. Šťastnú cestu Mášenka a dúfame, že sa ešte niekedy stretneme za príjemnejších okolností.

• Projekt podporený Nadáciou Kia Slovakia

• Občianske združenie rodičov, ktoré pôsobí pri ZŠ s MŠ Lokca, bolo úspešné s predložením projektu cez Nadáciu Kia Slovakia. Vďaka grantu vo výške 2000,- EUR budú môcť pri základnej škole vyrásť nové políčka, ktoré budú slúžiť na vyučovanie pestovateľských prác v predmete technika. Okrem toho bude pri políčkach osadená podzemná nádrž na zachytávanie dažďovej vody, ktorá bude slúžiť na zavlažovanie políčok a ďalších plôch v areáli školy. Týmto spôsobom sa žiaci naučia, ako sa v praxi dá šetriť pitná voda a zároveň, ako vypestovať zeleninu. Projekt bude realizovaný od júna do septembra 2022. Ďakujeme nášmu občianskemu združeniu rodičov za úspešné vypracovanie projektu.

• Školský výlet - šiestaci

• Po viac ako dvoch rokoch sa naši šiestaci vybrali vo štvrtok 2. 6. na výlet do Strečna. Najskôr si prezreli expozíciu stredovekej dediny Paseka, kde sa dozvedeli ako bývali pustovník, pekár, lekárnik a rybár, a potom nasledovala prehliadka zrúcaniny hradu Strečno. Tu si od sprievodkyne vypočuli pútavé rozprávanie o histórii vzniku a postupnej premene až po dnešný vzhľad. Najviac ohúrení boli výhľadom na okolie z hlavnej veže, no nepohrdli ani receptami z hradnej kuchyne. Uvidíme, kto sa odváži vyskúšať pripraviť ich. Po prehliadke nás ovládla nákupná horúčka v obchodnom centre Aupark v Žiline. Tešíme sa na ďalšie spoznávanie našich historických pamiatok.