• Júlia Baláková - strieborná z Majstrovstiev Slovenska v biatlone

• V dňoch 7. - 8. marca 2015 sa na tratiach NBC v Osrblí konala II.časť M-SR v biatlone. Pretekalo sa v rýchlostnom preteku a preteku s hromadným štartom. V sobotnom rýchlostnom preteku nám veľkú radosť spravila staršia žiačka Júlia Baláková, ktorá po bezchybnej streľbe a veľmi dobrom behu napokon finišovala na skvelom 2. mieste. Júlia je členkou Klubu biatlonu Breza. Srdečne blahoželáme a želáme mnoho ďalších pódiových umiestnení! :)

• Poďakovanie pani Krišovej

• Tak tomu sa hovorí spolupráca!

Mama prváčky Sofie Moniky, pani Mária Krišová, darovala našim prvákom vlastnoručne vyrobené počítadlo - výbornú pomôcku na vyučovanie matematiky. Veľmi nás teší takýto príkladný záujem o spoluprácu rodiny a školy. Pani Krišovej zo srdca ďakujeme!

Do galérie Poďakovanie pani Krišovej boli pridané fotografie.

• Divadlo Martin - 3.A,B, 4.A

• Žiaci 3. a 4. ročníka navštívili dňa 6. 3. 2015 SKD v Martine, aby si pozreli novú rozprávku od poľskej autorky pre deti a mládež Marty Gusniowskej Anjelik, žirafa a stolček alebo O (ne)zmysle. Príbeh rozprávky bol doplnený pesničkami a odohráva sa v Afrike. Malý anjelik sa nesmie vrátiť do neba skôr, ako nájde zmysel svojho bytia. Pomáha mu pri tom žirafa, slon a chameleón. Táto poučná rozprávka sa žiakom veľmi páčila. Do galérie Divadlo Martin, 3.A,B, 4.A boli pridané fotografie.

• Súťaže

• Milí žiaci, každá trieda má možnosť zapojiť sa do nových súťaží. Sledujte plagáty na dolnej chodbe. :)

• Marec (MDŽ, DU, Mesiac knihy)

• Marec je prvý jarný mesiac, ktorý skrýva veľa tajomstiev a prekvapení. 8. marca si pripomíname MDŽ – sviatok všetkých žien, kedy si spomíname na tie ženy, ktoré v našom živote niečo znamenajú. Prajeme im veľa zdravia, šťastia a spokojnosti. 28. marca je Deň učiteľov, ktorý sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jana Amosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov. Vážení naši učitelia, prajeme vám zdravie, pokoj a veľa krásnych chvíľ. Marec je známy aj ako MESIAC KNIHY. História Mesiaca knihy sa začala písať v roku 1955, kedy prebehol prvý ročník. V našej škole sa v tomto období viac ako inokedy skloňuje slovko kniha, naši žiaci viac siahajú po tomto najlepšom priateľovi človeka. Veď predsa všetci súhlasíme s J.A. Komenským, ktorý povedal: „Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“

• Hodina Červeného kríža

• „Najcennejšie, čo človek vlastní, je jeho život“. Práve z tohto dôvodu sa naša škola a žiaci od 5. – 9. ročníka  už druhý rok zapojili do celoslovenskej akcie Červeného kríža  –Hodina o ČK“. Cieľom tejto hodiny bolo zvýšiť  u žiakov povedomie o ČK, o  jeho založení a jeho činnosti. Hodina na škole prebiehala formou besedy, prednášky a tiež praktickou  ukážkou prvej pomoci na makete „ LITTLE ANNA“.  Žiaci si mohli osobne vyskúšať  život zachraňujúcu situáciu - umele dýchanie a masáž srdca. V rámci propagácie ČK sme na škole vyhlásili aj súťaž o najkrajšiu nástenku. Nástenky si urobili všetky triedy, všetky boli pekné, ale obsahovú stránku  na plných 10 bodov splnili 4 triedy - 5.A, 6.A, 6.B, 7.B. Spomínané triedy dostanú aj odmeny, na ktoré nám prispel ČK v Lokci. Ďakujeme! Naši pedagógovia tiež neostali pri tejto akcii bokom a zapojili sa do odberu krvi , ktorý organizoval ČK V Lokci 2.3.2015 v KD. Do galérie Hodina Červeného kríža boli pridané fotografie.

• DOMESTOS pre školy

•  "Srdečne Vám blahoželáme k výhre vedľajšej ceny v projekte na zlepšenie úrovne školských toaliet – produktov Domestos na celý rok! " - DOMESTOS. Konečne sa výhra dostala ku výhercovi :) Veľké ďakujem patrí Mgr. Vajdiarovej M., Mgr. Lipničanovej L., Mgr. Valčičákovej A., rodičom a ostatným vyučujúcim za prípravu a realizáciu súťaže. :) Do galérie DOMESTOS pre školy boli pridané fotografie.

• Tehlička pre Afriku 2015

• Počas krízy sú to vždy deti, ktoré patria medzi najzraniteľnejšie skupiny. Nie je to inak ani v Stredoafrickej republike.

"Pomôžte deťom ulice", týmto mottom Saleziáni - SAVIO o.z. pozývajú všetky deti a ľudí dobrej vôle do 10. ročníka celoslovenskej zbierky Tehlička pre Afriku, ktorá je venovaná opusteným deťom v Stredoafrickej republike po vojnovom konflikte s cieľom vrátiť deti do škôl. Zbierka prebieha od 17.2. do 4. 4. 2015 -počas pôstneho obdobia- aj na našej škole, ktorá sa pravidelne do nej zapája. Naše deti už dlhodobo dokazujú, že sa vedia podeliť aj s málom a dokazujú, že ľudské nešťastie, a hlavne detí, im nie je vzdialené.

• Výmena radiátorov v budove telocvične ZŠ

• Jarné prázdniny sme využili na výmenu starých radiátorov v budove telocvične ZŠ. Radiátory sme menili v telocvični, náraďovni, učebni informatiky, kabinetoch, archíve, v šatni, na chodbe. Zároveň sme v telocvični pripravili miesto pre budúce lavičky. Poďakovanie patrí aj nepedagogickým zamestnancom, ktorí svojou prácou prispeli k výslednému dielu. Do galérie Výmena radiátorov v budove telocvične ZŠ boli pridané fotografie.

• Dejepisná olympiáda

• Dejepisná olympiáda sa konala 12. februára 2015 v Námestove. Z našej školy sa jej zúčastnilo 8 žiakov 6. - 9. ročníka. Adriána Gemeľová, žiačka 6. B triedy, sa umiestnila na krásnom 3. mieste, ďalšia šiestačka Katarína Maťugová bola úspešná riešiteľka. Aj žiačky 9. A triedy Adriána Rončáková, Margita Vajdiarová boli úspešné riešiteľky. Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. (pripravovali: Mgr. Jančigová, Mgr. Brňáková)

• OZNAM

• Vyúčtovanie lyžiarskeho výcviku. Všetkým žiakom bolo vratených 5 €, cena výcviku vyšla na 20 € . Za každý deň absencie bolo žiakom vrátené 4 €.