• Triedne rodičovské združenie

• Srdečne pozývame všetkých rodičov na triedne rodičovské zruženie, ktoré sa uskutoční 7. mája 2018 (v pondelok) v budove od 13:30 do 16:00 hod., žiaci 1. a 2. ročníka majú RZ v budove MŠ. Všetci rodičia sú srdečne vítaní!

• Poďakovanie obci Lokca

• Vedenie ZŠ s MŠ Lokca vyjadruje poďakovanie obci Lokca za finančný príspevok v hodnote 3400 na mimoškolské aktivity našich žiakov ZŠ. Každá trieda svojich 200€ využije rôznym spôsobom - na školské výlety, exkurzie, návštevu kina, Kinderlandu... Ďakujeme!

• Čistá obec

• Dňa 4. mája 2018 (v piatok) sa žiaci našej základnej školy a deti z materskej školy zapoja do školskej aktivity Čistá obec v spolupráci s Obecným úradom v Lokci. Žiaci prídu do školy v športovom oblečení. Prvé dve hodiny prebieha vyučovanie, potom každý ročník vyčistí pridelený úsek obce, jej okolia a vodných tokov. Prosíme rodičov, aby v piatok svojim deťom pribalili okrem jedla aj ochranné alebo pracovné rukavice. Ďakujeme.

• Zápis budúcich prváčikov

• 24. apríl bol pre predškolákov z materskej školy výnimočný. Bol to deň celkom obyčajný, ale zároveň túžobne očakávaný. Po prvýkrát prišli do školy, pretože sa konal zápis do prvého ročníka. Deti prišli v doprovode rodičov, s úsmevom na tvári a plní očakávania. Už pri dverách ich čakali rozprávkové víly, ktoré ich previedli zazračnou krajinou, v ktorej ožívajú rozprávkové bytosti. Spoločne plnili  úlohy, aby zachránili Červenú čiapočku,  pomohli prasiatkam a vyslobodili Fionu. Za svoju odvahu, statočnosť a šikovnosť pri plnení úloh boli odmenení sladkou odmenou. Najväčšou odmenou však bolo  prijatie do školy. Od septembra 2018 nám pribudne 35 prváčikov.

• Pôstna tehlička

• Končením pôstu sa na našej škole skončila každoročná celoslovenská charitatívna zbierka „Tehlička 2018“ poriadaná saleziánmi. Tento rok výťažok tejto zbierky je venovaná Keni, oblasti Korr, ktorá je mimoriadne postihnutá suchom. Mottom tejto akcie “ Keď dážď je požehnaním“ oslovilo aj deti našej školy a vyučujúcich, ktorí počas pôstu sa niečoho zriekli a takto pomohli tejto ťažko skúšanej oblasti. Sme radi, že taký problém s pitnou vodou na Slovensku nemáme, zároveň sa vieme vcítiť do situácie ľudí, ktorý dennodenne bojujú o prežitie. Vyzbierali sme krásnych 315 €, ktoré sme zaslali na účet Tehličky. Všetkým, ktorí pomohli veľmi pekne ďakujem. Katechétka.

• Mladý záchranár

• Okresný úrad Námestovo a Okresný úrad Tvrdošín zorganizovali 25. 4. 2018 súťaž Mladý záchranár. Súťažiace družstvá boli veľmi dobre pripravené. Počasie priam ukážkové. Naši ôsmaci Stanislav Kubina, Elena Turbeková, Alexandra Papánová, Radoslav Madleňák si zo súťaže odniesli bronzové medaily. Blahoželáme! /pripravoval p. uč. Kolena/

• Súťaž v programovaní iHra

• Žiaci z krúžku v programovaní sa tento rok po prvýkrát zapojili do celoslovenskej súťaže iHra, ktorej cieľom bolo naprogramovať vlastnú hru. Medzi úspešných riešiteľov patria: Adriána Gemeľová, Ľuboš Kukla, Juraj HurákNikolas Kekeľák. Našim úspešným reprezentantom srdečne gratulujeme.

• Matematická olympiáda

• V obvodnom kole Matematickej olympiády 67. ročník v kategórii Z6 nás úspešne reprezentovali Jozef Smolár /6. A/ 10. - 11. miesto, Nina Dendisová /6. A/ 12. - 14. miestoSamuel Homola /6. A/. Srdečne blahoželáme! /pripravovala p. uč. Káziková/

• Posledný pozdrav z Detskej babylonskej školy

• Náš pobyt v Detskej babylonskej škole sa chýli ku koncu. Včera sme nakupovali na jarmoku a platili sme žetónikmi, ktoré sme povyhrávali na rôznych súťažiach. Večer patril napínavej súťaži BINGO, v ktorej sa nám podarilo povyhrávať krásnej ceny. Dnes nás čaká premiéra divadelnej hry Alica v krajine zázrakov, kde všetci zahviezdime ako herci. Všetkých pozdravujeme a tešíme sa na Vás.

• Biblická olympiáda

• Naša škola sa každoročne zapája do vedomostnej súťaži o Svätom písme. Tento rok sa súťaž uskutočnila 22.3.2018 a bola zameraná na knihu Genezis a evanjelium podľa Marka. Súťažiace Janka Huráková, Ema Rončáková a Miška Štefaničiaková preukázali v náročných úlohách pekné vedomosti a stali sa úspešnými riešiteľkami „ Biblickej olympiády.“

• Škola v prírode

• Jar nás všetkých pozýva do prírody obdivovať jej krásy a spoznávať jej tajomstvá. Naši tretiacištvrtáci absolvujú týždeň od 16.4.-20.4. takéto vzdelávanie v Skalke pri Kremnici v Horskej chate Limba. Celej partii prajeme krásny pobyt a veľa pekných zážitkov. Do galérie Škola v prírode boli pridané fotografie.

• Pozdrav z Detskej babylonskej školy

• Prvé dni v škole v prírode máme úspešne za sebou. S Alicou z krajiny zázrakov sme vstúpili do sveta fantázie, kde je všetko možné a dovolené. Spoznávame nových kamarátov, učíme sa byť k sebe lepší, samostatnejší, a úspešne zvládame prvé dni vo svojom živote bez rodičov. Všetkým posielame srdečný babylonský pozdrav a tešíme sa na ďalšie zážitky.