• Šiestaci v opere

•

Hovorí sa, že je lepšie raz zažiť, ako sto-krát počuť. S týmto budú určite súhlasiť všetci šiestaci, ktorí sa 29.1.2016 zúčastnili na opere Kocúr v čižmách v Banskej Bystrici. Predstavenie rozprávky bolo kombináciou baletu, opery a hovoreného slova. Celé to sprevádzal živý dvadsať členný orchester s dirigentom. Opera bola pútavá, s úžasnou choreografiou a kostýmami.

Pri vystúpovaní z autobusu sa všetci žiaci pýtali: - Pôjdeme ešte?

Do galérie Šiestaci v opere boli pridané fotografie.

• Okresné kolo v stolnom tenise - žiaci

• 29. januára naši žiaci: Tomáš Hurák, Dušan Nožina, Marek Papák, Martin Maslan vybojovali v okresnom kole v stolnom tenise žiakov krásne 3. miesto. Spolu so svojím trénerom p. E. Rončákom zabojovali v skvelej konkurencii v ZŠ Slnečná Námestovo.

G R AT U L U J EM E!

• Finančná zbierka pre Jožka

• Ďakujeme všetkým rodičom, žiakom, učiteľom a zamestnancom našej školy, ktorí sa zapojili do finančnej zbierky pre Jožka Špaglu, nášho bývalého žiaka, ktorý statočne bojuje s chorobou. Jožkovi sme odovzdali 300€. Vieme, že liečebný pobyt v Kováčovej a výživové doplnky stoja oveľa viac. Dúfame, že sa ešte nájdu dobrí ľudia, ktorí pomôžu vyzbierať potrebnú sumu. Ď A K U J E M E ! heart Číslo účtu pre zaslanie finančného príspevku pre Jožka Špaglu: 2937066569/1100

• Pripravujeme

• 1. 2. - 5. 2. 2016 - Lyžiarsky výcvik pre žiakov 7. ročníka, Ždiar - Strednica
            • 2. 2. - divadelné predstavenie v Mestskom divadle Žilina pre žiakov 9. ročníka
            • športové, vedomostné a literárne súťaže
            • 9. 2. Karneval pre žiakov 1. - 4. ročníka
        • Okresné kolo 23. ročníka v prednese povesti Šaliansky Maťko J.C. Hronského

• Výsledková listina z okresného kola  uskutočneného dňa 26 01. 2016 v CVČ „Maják“ Námestovo, v školskom roku 2015/2016:

I. kategória: 2.- 3. ročník – súťažilo  14  súťažiacich: 3. miesto Marcela Kramarčíková, ZŠ s MŠ Lokca

II. kategória: 4. – 5. ročník súťažilo 19   súťažiacich: Cena poroty: Juliana Fejová, ZŠ s MŠ Lokca

Dievčatám srdečne blahoželáme. (Pripravovala p.uč. Fejová) Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

• Výsledky VŠETKOVEDKO

• 1.12.2015 prebehla na našej škole súťaž VŠETKOVEDKO. Do súťaže sa zapojilo 33 žiakov 2. až 4. ročníka. Úspešní riešitelia: MONIKA BOMBJAKOVÁ, TOMÁŠ LIPNIČAN 2.A, MARTIN ŠTEFANIČIAK, JAKUB JADROŇ, RASTISLAV JANÍK, ŠIMON FEJA, ESTER FEJOVÁ, MARTINA HURÁKOVÁ, MICHAELA NANIŠTOVÁ, KLAUDIA MAKÚCHOVÁ 2.B.

• Telocvičňa - výmena svietidiel

• enlightenedKaždý môže pomôcť, aby sa energia využívala rozumne a aby jej ešte dosť zostalo pre budúcnosť.enlightened

Všetci vieme, že cena energie neustále stúpa. Jej výroba a spotreba poškodzuje životné prostredie nás všetkých. Cesty znižovania spotreby elektrickej energie v školách existujú. Tiež existujú možnosti, ako tieto cesty objavovať s technikou a odborníkmi na osvetlenie. Správne a kvalitné osvetlenie je veľmi dôležitou súčasťou našej každodennej činnosti, preto sme sa rozhodli vymeniť svietidlá v telocvičniv niektorých triedach za šetrnejšie. enlightenedDo galérie Telocvičňa - výmena svietidiel boli pridané fotografie.

• DOMESTOS PRE ŠKOLY

• Konečne k nám dorazili poukazy za výhru v súťaži Domestos pre školy. Dostali sme dva Poukazy Tesco na nákup produktov Domestos v hodnote 478 €. Ďakujeme p. učiteľkám Vajdiarovej a Lipničanovej za realizáciu projektu. yes

• Matematická olympiáda

•  19. januára sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády. V kategórii Z5 nás reprezentovali Matúš LipničanJožka Naništová. Pri svojej premiére Matúš obsadil 2.-6. miesto s 9 bodmi, Jožka 11 miesto so 6 bodmi (27 riešiteľov). Srdečne blahoželáme! (pripravoval p. Murín)

Poradie Meno a priezvisko  Škola Body SPOLU
            1.úloha 2.úloha 3.úloha
            1. Adam Večerek ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné 6 4 0 10
            2.-6. Michal Sivčák ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné 6 3 0 9
            2.-6. Matúš Lipničan ZŠ s MŠ Lokca 6 3 0 9
            2.-6. Barbora Bandíková ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130 6 3 0 9
            2.-6. Richard Rusnák ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130 6 3 0 9
            2.-6. Terézia Parižeková ZŠ Námestovo, Slnečná 6 3 0 9
        • Advetné čítanie

•

Advent je čas prípravy na Vianoce. Každý sa pripravuje iným spôsobom. Ani my druháci sme nezaháľali a chceli sme si prípravu na Vianoce spríjemniť. AKO? No predsa čítaním. Pani učiteľky nám pripravili na každý deň príbeh, ktorý sme si spoločne prečítali a potom sme o ňom diskutovali.

Ale aká by to bola príprava na Advent bez nejakých povinnosti? Preto sme mali každý deň nejakú úlohu, ktorú sme mali splniť do nasledujúceho dňa. Bolo to zaujímavé. S radosťou sme plnili úlohy. Úlohy boli rôzne: urobiť dobrý skutok, nakresliť obrázok, vyrobiť kolísku pre Ježiška, pomôcť rodičom  ...... Jeden deň sme si dokonca urobili tvorivé popoludnie, kde sme si vyrábali vianočné ozdoby, pozdrav , zdobili medovníky a spievali vianočné koledy. Nakoniec nás pani učiteľky za našu snahu odmenili.

Do galérie Advetné čítanie boli pridané fotografie.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• 13. januára našu školu v okresnom kole Olympiády z anglického jazyka zastupovali: v kategórii 1A Patrik Majcher, ktorý obsadil 8. miesto a v kategórii 1B Samuel Rabčan, ktorý sa umiestnil na 7. mieste (z 20 zúčastnených). Patrí im poďakovanie za reprezentáciu školy. yes (pripravovali p. uč. Boboňová, p. uč. Pitáková)

• Stolný tenis - žiaci

• 12. januára naši žiaci: Tomáš Hurák, Dušan Nožina, Marek Papák, Martin Maslan odohrali kvalifikáciu do okresného kola v stolnom tenise. Svoje sily si úspešne zmerali so žiakmi z Brezy, Krušetnice a postúpili do okresného kola, ktoré sa uskutoční 29. januára v Námestove. Chlapcom srdečne gratulujeme k postupu! (pripravoval p. E. Rončák). Do galérie Stolný tenis - žiaci boli pridané fotografie.