• Stavanie mája - 2. ročník

• K mesiacu máj sa viažu niektoré sviatky a zvyky. Stavanie májov je veľmi starý zvyk a stavali ho mládenci pod obloky dievčat. Máj bol ozdobený mašľami, šatkami a stužkami. Preto aj druháci 30. apríla postavili máj dievčatám, ktoré im za odmenu zaspievali pekné ľudové piesne.  Do galérie Stavanie mája - 2. ročník boli pridané fotografie.

• TEHLIČKA - charitatívna zbierka

• V čase pôstu sa naši žiaci zapojili do charitatívnej zbierky TEHLIČKA, ktorej tohtoročné heslo bolo: Mojou školou bola ulica - vďaka tebe bude to inak. Tento projekt realizujú a organizujú SALEZIÁNI - SAVIO.o.z. Cieľom tejto zbierky v tomto roku je podporiť centrum pre deti z ulice v meste Kala-Kala v Angole. Saleziáni pomáhajú opusteným deťom podľa svojho zakladateľa sv. Jána Boska. Aj tento rok sme sa snažili zrieknuť sladkostí a v jej hodnote prispieť na tento projekt. Naši žiaci a vyučujúci sa dokázali podeliť a spolu sme vyzbierali 167 €, ktoré sme zaslali na účet TEHLIČKY. Všetkým štedrým darcom ďakujeme!

• Druháci na besede

• 15. apríla 2014 sme medzi druhákmi privítali Ing. A. Mešku. Pútavou formou priblížil problematiku poľovníctva, ochrany prírody a starostlivosť o lesnú zver. Názorne predviedol vábenie viacerých zvierat vábničkami, s nadšením rozprával o lesných zvieratách, o ich spôsobe života, a tak žiaci získali veľa informácií o práci poľovníkov, o lese, o starostlivosti o zvieratá počas celého roka. Rovnako upútal, najmä chlapcov, ukážkami poľovníckych zbraní. Nakoniec nám ochotne a zaujímavo odpovedal na všetky otázky a všetkých odmenil sladkou odmenou. Za jeho poučné a zaujímavé slová ďakujeme.

• Testovanie 9-2014

• Výsledkový list školy - Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka

Najlepšie výsledky v našej škole dosiahla Frederika Sihelská.

Základné údaje

MAT

SJL

Počet žiakov testovaných z daného predmetu

Priemerný počet bodov školy

Priemerná percentuálna úspešnosť školy

Percentil školy

Priemerná známka žiakov školy

Priemerný počet bodov v rámci SR

Percentuálna úspešnosť v rámci SR

Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru

-3,48%

• Školské kolo - Slávik Slovenska

• 15. apríla sa uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska. Víťazi: 1. kategória - Lucia Benianová, 2. kategória: Marcela Mišudíková. Tieto žiačky postupujú do okresného kola, ktoré bude v máji. Gratulujeme!

• Divadelné predstavenie - Červená Čiapočka

• 11. apríla sa žiaci 2. - 4. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Červená Čiapočka v Mestskom divadle Žilina. Išlo o moderné spracovcanie klasickej rozprávky. Deťom sa vystúpenie veľmi páčilo a tešia sa na ďalšie.

• Exkurzia - Pekáreň 1. - 4. ročník

• Naši žiaci okrem povinnej činnosti v škole trávia aj niektoré aktivity mimo školy. Jednou z takých bola aj exkurzia žiakov 1. - 4. do pekárne Janckulík v Námestove. Žiaci 1. -2. ročníka sa tejto exkurzie zúčastnili 11. 4. a žiaci 3. - 4. ročníka 15. 4. Deti mali možnosť pozrieť si výrobu chleba od zamiesenia cesta až po expedíciu do predajní. Na záver majiteľ pripravil pre deti pochúťky z vlastnej výroby. Do galérie Pekáreň - 1. a 2. ročník boli pridané fotografie.

• Deň narcisov

• Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom - do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Deň narcisov sa už tradične koná v apríli každého roka. Jeho symbolom je žltý narcis - kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev, aby aj týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou.11. apríla sme si aj v našej škole pripomenuli tento deň. Hneď na prvej hodine sa nám prostredníctvom školského rozhlasu prihovorila pani učiteľka Škapcová, ktorá nám vysvetlila význam tohto dňa. Na tretej vyučovacej hodine žiaci 9.B sa vydali na symbolický pochod po škole, zastavili sa v každej triede, kde mali pripravený zaujímavý program. Každý vyučujúci dostal narcis-symbol tohto dňa. Do galérie Deň narcisov boli pridané fotografie.

• Deň zdravia

• 7. apríl 1948 sa uznáva za dátum vzniku Svetovej zdravotníckej organizácie. Odvtedy oslavuje Svetová zdravotnícka organizácia a s ňou celý svet v tento deň Svetový deň zdravia.

Naši druháci nezabudli na tento Svetový deň zdravia. Rozšírili si svoje poznatky o zdravej výžive, prevencii chorôb, pohybovej aktivite a zdravom životnom štýle. Pohovorili si o význame športu pre naše zdravie. Nakoniec všetko zavŕšili pochodom zdravia do obce Ťapešovo.Do galérie Deň zdravia boli pridané fotografie.

• Predveľkonočné tvorivé dielne

• 8. apríla 2014 sa uskutočnili Veľkonočné tvorivé dielne v druhom ročníku, na ktoré boli pozvané aj dve maminky žiakov, ktoré nám predviedli nové netradičné spôsoby zdobenia vajíčok. Druhákom sa zdobenie veľmi páčilo a rýchlo si osvojili túto novú techniku. V ich drobných ručičkách sa "rodili" prekrásne kraslice. Pri pohľade na ne sa presvedčíte sami!
            Do galérie Predveľkonočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.

• Veľkonočné zdobenie

• Dňa 6. apríla 2014 sa na krúžku Šikovníček konalo veľkonočné zdobenie medovníkov. Medovníčky a suroviny na zdobenie nám poskytla pani Valéria Jurigová - Alexova maminka, ktorej touto cestou ďakujeme za jej ochotu a čas. Všetkým sa netradičné medovníčky páčili. Do galérie Veľkonočné zdobenie boli pridané fotografie.