• 0. ročník okresnej výtvarnej súťaže Námestovská rybka.

• Naši žiaci sa  zúčastnili zaujímavej súťaže - Námestovská rybka. Práce žiakov sú vystavené v CVČ a každý si ich môže pozrieť. Sú tam práce týchto žiakov: Rebeka Žuffová - Rodinná opekačka, Kotúľ - Dom na stračej nôžke, Rebeka Kotúľová - Centrum našej obce, Paulína Zemenčíková - Rodinná dovolenka, Adriána Gemeľová - Jesenný západ slnka. Niektoré naše žiačky navštevujú ZUŠ Námestovo. Aj tu boli niektoré dievčatá ocenené. Laure Maslanovej bude vystavená  práca Na svadbe mojich rodičovTabitha Somorová s prácou Svadba mojich rodičov získala 3. miesto. Gratulujeme a ďakujeme!

• Okresné kolo - Hviezdoslavov Kubín

• 8. apríla 2014 sa v Námestove uskutočnilo okresné kolo v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín našu školu reprezentovali: Zoja Kramarčíková, Adriána Gemeľová, Adriána Rončáková, Michala Štefaničiaková, Juliana Fejová. (Pripravovali pani učiteľky: Mordelová, Fejová, Kunochová, Rabčanová.) Julianka v I. kategórii získala 3. miesto. Všetkým dievčatám ďakujeme a Julianke gratulujeme.

• ABC - Variant A

• Dňa 1. apríla 2014 sa v CVČ v Námestove uskutočnil nultý ročník anglickej súťaže ABC - Variant A. Našu školu reprezentovali žiaci 5. a 6. ročníka.V kategórii 5. ročníkov sme skončili na krásnom 1., 2. a 5. mieste. Víťazmi sa stali: A. Gemeľová, K. Maťugová a D. Snovák. Na druhom mieste skončili: A. Vajdiarová, E. Maťugová a V. Náčinová. Na 5. mieste sa umiestnili: K. Kramarčíková, P. Holubová a M. Bakaľa. V kategórii 6. ročníkov K. Vajdiarová, E. Vošková a R. Kotúľová skončili na 3. mieste. Blahoželáme! (Pripravovala pani učiteľka Lipničanová.)

• Čitateľská súťaž

• V marci v našej škole prebehla zaujímavá čitateľská súťaž. Pravidelne v školskom rozhlase pani učiteľka Janckulíková čítala ukážky z rôzných kníh. Úlohou žiakov bolo napísať autora a názov knihy, z ktorej bola čítaná ukážka. 2. apríla pri príležitosti Svetového dňa detskej knihy boli vyžrebovaní výhercovia. Výsledky: 1. - 3. miesto – KNIŽNÁ ODMENA – Marcelka Mišudíková, 4.B, Peťka  Holubová 5.A, Rebeka Papanová 3.A; 4. – 10. miesto – ŽOLÍK -  Benjamín Feja, 3.A, Emka Rončáková, 4.B, Dávid Žofaj, 4.A, Miška Štefaničiaková, 4.B, Saška Papanová, 4.A, Laura Maslanová, 4.A; 11. – 14. miesto – VECNÉ CENY – Elenka Turbeková, 4.A, Soňka Kyrczová, 4.A, Emka Maťugová, 5.A. Všetkým výhercom gratulujeme, zúčastneným žiakom a pani učiteľke ďakujeme. :)

• Deň učiteľov

• Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád.Veď dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí. (J.A.Komenský)

28. marec je už niekoľko desaťročí spojený s menom Jana Amosa Komenského. V tento deň si učitelia pripomínajú svoj sviatok. Vážené pani učiteľky, vážení páni učitelia,  dennodenne odovzdávate svojim žiakom svoje vedomosti, svoju lásku, zúčastňujete sa na tom fantastickom prerode dieťaťa, ste tými, ktorí vedú deti od prvých krokov poznania. S pokorou sa skláňate pred svojím poslaním. Vaša práca je náročná a zodpovedná. A za toto všetko vám patrí poďakovanie.  Do galérie Deň učiteľov boli pridané fotografie.

• Triedne rodičovské združenie

• Učiť je možné slovami, vychovávať iba príkladom. (Bruyére)                 3. apríla 2014 (štvrtok) sa uskutoční triedne rodičovské združenie žiakov 1. - 9. ročníka. Vážení rodičia, pozývame vás na toto rodičovské združenie, na ktorom hlavným bodom bude riešenie prospechu a správania sa vašich detí. Rodičia deviatakov budú podpisovať prihlášky na SŠ a budú preberať zápisné lístky. Účasť je nutná! Ste vítaní!

• Deň učiteľov v druhom ročníku

• Naši druháci nezabudli na Deň učiteľov. Pre celý učiteľský zbor si pripravili milé prekvapenie v podobe básničiek. Všetkých vyučujúcich obdarili kvetmi, ktoré samy zhotovili. Za tento milý darček ich pani učiteľky odmenili sladkou odmenou. Do galérie Deň učiteľov v druhom ročníku boli pridané fotografie.

• Čert a Káča

• Niektorí žiaci ZŠ s MŠ Lokca sa dňa 28. 3. 2014 zúčastnili divadelného predstavenia Čert a Káča. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo. Poďakovanie patrí Mgr. R. Maslanovej a L. Dlábikovej za zorganizovanie akcie. Do galérie Čert a Káča boli pridané fotografie.

• Chemická olympiáda

• 27. marca 2014 sa naši žiaci z 9.A - Barbora Rabčanová a Peter Kramarčík - zúčastnili olympiády z chémie. Obidvaja boli úspešní riešitelia. (Pripravovala pani učiteľka E. Hutková)

• Biblická olympiáda

• Dňa 26. marca 2014 sa v Zákamennom uskutočnilo dekanátne kolo Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali dievčatá z 8. A - Jana Lokajová, Adriána Rončáková, Margita Vajdiarová. Svoju znalosť z kníh Svätého písma - EXODUS JONÁŠ a z evanjelia podľa Jána preukázali vedomosťami v rôznych vedomostných úlohách. Dievčatá po zodpovednej príprave zaslúžene získali 1. miesto a postupujú do diecézneho kola, ktoré sa uskutoční v SPIŠSKEJ KAPITULE. (Pripravovala pani učiteľka E. Škapcová.)

• Aktivity druhákov

• Pani učiteľky druhákov, pani učiteľky Mešková a Mordelová, so svojimi zverencami sú aktívne a tvorivé. Dňa 21. marca 2014 sa tentokrát žiaci zoznámili s ľudovým zvykom vynášania Moreny. Pani učiteľky triedne najprv porozprávali o Morene - symbole zimy. Ak chceme, aby prišla jar, musíme ju zapáliť a hodiť do rieky alebo potoka. Tento starý ľudový zvyk zažili osobne. Touto cestou ďakujeme p. A. Meškovi, ktorý Morenu zhotovil a pomáhal deťom pri zapálení a hodení do vody. V pondelok - 24. marca 2014 pri príležitosti Dňa vody druháci začali vyučovanie netradične. Oblečení v modrom pripomínali čistú vodu. Pre žiakov pani učiteľky pripravili rôzne aktivity, súťaže a zaujímavosti z vodnej ríše. Prostredníctvom skupinových a spoločenských aktivít odpovedali na otázky v súťažno- vedomostnom kvíze. Skladali slová, básničky, vyhľadávali piesne o vode, tvorili záložky. Za snahu ich pani učiteľky odmenili diplomom.