• Vianočné pohľadnice

• Aj keď sa už vianočné obdobie skončilo, radi by sme Vám ho pripomenuli aktivitou, do ktorej sa zapojilo 21 žiakov našej školy. Úlohou žiakov bolo vytvoriť „handmade“ vianočné pohľadnice, ktoré obsahovali tradičný slovenský vinš , vianočné prianie v angličtine a zadnú stranu zdobila fotka s predstavením sa žiakov po anglicky. Pohľadnice sme rozposlali do škôl v Poľsku – Čenstochowa, Marianowo a Kluczbork , Grécku – Korfu, Španielsku – Valencia, Rumunsku – PitestiSlovinsku – Preddvor. To bolo radosti, keď nám začali postupne prichádzať vianočné pozdravy z týchto krajín. Vianočné vinše z európskych krajín zdobili našu školu do polovice januára. Pripravovala p.u. Lipničanová Lenka spolu so žiakmi z krúžku Anglický jazyk. Do galérie Vianočné pohľadnice boli pridané fotografie.

• Dejepisná exkurzia -  5. A, B
          • Dejepisná exkurzia - 5. A, B

• V piatok 23. septembra  sa žiaci 5. A, B zúčastnili netradičnej hodiny dejepisu na Oravskom hrade. Podujatie pod názvom História bližšie k deťom a mládeži má za úlohu vzbudiť u detí záujem o históriu svojho kraja. Počas prehliadky mali deti  možnosť preniknúť do sveta histórie aj pomocou troch interaktívnych stanovíšť zameraných na odborný výklad o budovaní Oravského hradu, výstavbe Oravskej železničky a hmotných pamiatkach Oravského hradu. Deťom sa prehliadka veľmi páčila. Do galérie História bližšie k deťom 5. A, B boli pridané fotografie.

• Účelové cvičenie 2. stupeň

• Dňa 28. júna 2017 sa na futbalovom ihrisku uskutočnilo účelové cvičenie: OCHRANA ŽIVOTA A ZDRAVIA. Žiaci si súťaživou formou overovali teoretické vedomosti a praktické zručnosti z civilnej ochrany, zdravotnej prípravy, ochrany prírody, dopravnej výchovyvýchovy k bezpečnému správaniu. Na 1. mieste skončila 6. B, na 2. a 3. mieste skončila 5. A a 7. A trieda. Do galérie Účelové cvičenie 2. stupeň boli pridané fotografie.

• ::: OZNAM  - Čistá obec :::
          • ::: OZNAM - Čistá obec :::

• Dňa 17. mája 2017 (v stredu) sa žiaci našej základnej školy a deti z materskej školy zapoja do školskej aktivity Čistá obec v spolupráci s Obecným úradom v Lokci. Žiaci prídu do školy v športovom oblečení. Prvé dve hodiny prebieha vyučovanie, potom každý ročník vyčistí pridelený úsek obce, jej okolia a vodných tokov. Prosíme rodičov, aby v stredu svojim deťom pribalili okrem jedla aj ochranné alebo pracovné rukavice. Ďakujeme. smiley

• ::: OZNAM pre rodičov MŠ :::

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Lokci oznamuje rodičom, že

prevádzka materskej školy počas veľkonočných prázdnin

od 13. apríla 2017 do 18. apríla 2017 bude prerušená.

Prevádzka MŠ začne 19. apríla 2017.

Mgr. Zuzana Rabčanová, poverená riadením školy

• Rozprávkové popoludnie prvákov

• Dňa 14.03.2017 sa konalo Rozprávkové popoludnie, kde sa  žiaci prvého ročníka oboznámili so znakmi rozprávky. Danú činnosť vykonávali prostredníctvom rôznych aktivít: hádanie, kreslenie a nasledovala i dramatizácia rozprávok. Všetko sa nieslo v príjemnej a veselej atmosfére. Do galérie Rozprávkové popoludnie prvákov boli pridané fotografie.

• Všetkovedko

• Všetkovedko - úspešní riešitelia: Júlia Benianová, Michaela Bačová, Marián Michalčík, Maximilián Maslan, Daniel Krasničan /2.B/, Martin Štefaničiak, Barbora Dudášiková,Martina Huráková, Gregor Babečka, Timea Majcherová, Michaela Naništová /3.B/, Daniel Balák, Tomáš Lipničan /3.A/, Lucia Benianová, Nina Miškovčíková, Ján Fedor, Ivana Medenciová /4.B/. Srdečne blahoželáme! yesDo galérie Všetkovedko boli pridané fotografie.

• Mikuláš v Kinderlande, mestská knižnica

• Ak nejde Mohamed k hore - ide hora k Mohamedovi! Týmto heslom sa riadili štvrtáci a 5. decembra sa vybrali za Mikulášom do Kinderlandu v Námestove. Žiakom sa stretnutie páčilo a najviac sladký darček, ktorý im Mikuláš po krátkom programe daroval. Cestou späť sa zastavili v mestskej knižnici, kde im spisovateľ Jozef Slovík prečítal úryvok zo svojej knihy. Na záver si pozreli historickú výstavu v KD v Námestove. Do galérie Mikuláš v Kinderlande, Mestská knižnica boli pridané fotografie.

• Zber tetrapakov opäť začal

• Milí žiaci, aj v tomto školskom roku opäť zbierame tetrapaky! Preberá ich pán učiteľ Kolena každý piatok ráno od 7:30 - 8:00 hod. Žiaci, ktorí nazbierajú najviac tetrapakov, budú na konci školského roka odmenení!

• Slávnostné ukončenie školského roka 2016/2017

• Hurá! V piatok 30. júna 2017 dostanú všetci žiaci vysvedčenie! Slávnostný deň sa začne o 8:00 hod. svätou omšou v miestnom kostole v Lokci. Po omši pokračujeme v slávnostnom ukončení školského roka v škole na strednej chodbe, kde sa stretneme o 8:45 hod. Potom sa  žiaci presunú do tried, kde dostanú vytúžené vysvedčenia. Školský autobus odvezie žiakov o 10:30 hod. domov.

• Deň matiek

• Druhá májová nedeľa je venovaná našim najmilším mamičkám. Naši najmladší žiaci potešili svoje mamičky básňami, piesňami a tancom. Do galérie Deň matiek boli pridané fotografie.

• Hviezdoslavov Kubín 2017 - okresné kolo

• Dňa 28.03.2017 v okresnom kole umeleckého prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2017 – 62. ročník nás v Dome kultúry Námestovo úspešne reprezentovali: II. Kategória (žiaci 5.-6.ročník ZŠ) poézia /Počet súťažiacich: 12/ 1. miesto Juliana Fejová -5.B                                                              III. Kategória (žiaci 7.-9.ročník ZŠ) poézia /Počet súťažiacich: 14/  3. miesto Eneta Jurkýová -7.A

Žiačkam srdečne blahoželáme a Julianke v krajskom kole želáme veľa úspechov! /pripravovala p. uč. Fejová/

• Triedne rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 17. januára 2017 ( utorok) od 13:30 do 16:00 hodv jednotlivých triedach našej školy. Zároveň žiadame rodičov žiakov 7. ročníka, aby sa zúčastnili združenia o 15:00 hod. v 7. A triede, kde sa budú podávať informácie o lyžiarskom výcviku. Všetci ste vítaní !