• MAREC - MESIAC KNIHY

• Mesiac marec je venovaný knihe. Kniha - priateľ človeka, patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladších či starších. Zdrojom stretnutí s knihami nie sú len kníhkupectvá, domáce knižné zbierky, ale svoje nezastupiteľné miesto tu majú knižnice a škola. Aj naši vyučujúci počas celého mesiaca pripravujú zaujímavé aktivity pre svojich žiakov.

• Vianočné prianie

• Prajeme vám krásne a veselé Vianoce. Nech sú to sviatky plné lásky, pokojaoddychu. Nech je vaše srdce obklopené láskou všetkých blízkych a žiari štastím jasne ako Betlehémska hviezda. Nech pod stromčekom nájdete veľa darčekov, ktoré vás pri srdiečku zohrejú a zažijete chvíle, na ktoré budete vždy s úsmevom spomínať. Vedenie ZŠ s MŠ a kolektív zamestnancov.

• DOMESTOS aktivity - poďakovanie

• Ďakujeme všetkým, ktorí hlasujú za naše aktivity na stránke Domestos pre školy a posielajú do školy účtenky za zákup domestotu. Aktivity pokračujú aj v mesiaci december. Ď A K U J E M E ! Do galérie DOMESTOS aktivity boli pridané fotografie.

• Naši prváci

• V septembri po prvýkrát do školských lavíc v našej škole zasadlo 36 prvákov. Želáme im veľa síl pri získavaní nových vedomostí. heartDo galérie Naši prváci boli pridané fotografie.

• Škola v prírode - 5. deň /23. 6./

• Ráno v piaty deň školy v prírode sa nieslo v poriadne rušnom duchu! Všetci sa balili a tešlili domov, na mamky, ockov, súrodencov....   Bolo tu síce SUPER, ale doma je doma! Naraňajkovali sa, pobalili a šup domov.  To bolo radosti  so stretnutia pred školou v Lokci! To bolo rozprávania o zážitkoch!  A čo dodať na záver? Ostáva už len poďakovať všetkým deťom za ukážkové správanie, cestovej kancelárii SLNIEČKO za zorganizovanie pobytu,a poďakovanie patrí aj vedeniu školy a našim pani učiteľkám. Dovidenia Medvedica!

• "Opakovanie je matka múdrosti."

• "Opakovanie je matka múdrosti," povedal J. A. Komenský. V hornej budove ZŠ sme zrealizovali zaujímavý farebný nápad. Všetky naše schodištia p. uč. Vajdiarová Marcelka polepila ťažko zapamätateľnými pojmami, ako sú vybrané slová, pádové otázky zo SJL, nepravidelné slovesá z ANJ, vzorce z matematiky a fyziky, dôležité dátumy udalostí z našej histórie. Výzdobu tvorí 80 schodov, 278 slov, 1 432 písmen. Od marca si aj v našej škole môžeme neustále opakovať a pripomínať dôležité informácie. Do galérie Schodište boli pridané fotografie.

• Zážitkové učenie - 3. A

• Žiaci 3. A si povedali: "Prečo sa o niečom učiť čítaním, keď si to môžeme vyskúšať?" A tak sa podľa vzorného čítania receptu pustili do pečenia voňavého jablkového koláča. Spolu s pani učiteľkou a ochotnými pani kuchárkami si upiekli vynikajúci koláč. Dodržať pracovný postup bolo niekedy ťažké, pretože chutné jabĺčka či sladký cukor skončil najskôr v destkých bruškách, až  potom putoval na plech. Zo spoločného sladkého zážitku sa tešili celý deň. Že bol koláč výborný, svedčí prázdny plech a úsmev na tvárach detí. Do galérie Zážitkové učenie 3. A boli pridané fotografie.

• Obecná knižnica - 3. A

• Dňa 16. novembra žiaci 3. A triedy navštívili Obecnú knižnicu v Lokci, kde sa zoznámili s novými priestormi, knihami a milou pani knihovníčkou. Oboznámili sa s výpožičným poriadkom, usporiadaním kníh i otváracou dobou. Počas návštevy si obhliadli knihy, ktoré ich zaujali, a ktoré si určite prídu zapožičať. Ďakujeme pani knihovníčke za príjemný zážitok! Do galérie Obecná knižnica 3. A boli pridané fotografie.

• Úpravy v škole, leto 2016

• Ani počas prázdnin sme nezaháľali a usilovne  pracovali na skrášľovaní našich priestorov: vymaľovali sme 8 tried a taktiež zborovňu, v ktorej sme okrem vymaľovania vymenili aj poškodenú podlahu, pretože v mesiaci marec sme mali v zborovni havarijnú situáciu, kde nám voda zatopila plávajúcu podlahu. V budove telocvične sme zrekonštruovali učebňu informatiky na 1. poschodí a získali priestor pre 25 počítačov, na prízemí sme starú počítačovú učebňu vymaľovali, položili plávajúcu podlahu, aby mohla slúžiť na výučbu cudzích jazykov. Doplnili sme aj vybavenie našej telocvične z projektu obce cez MŠ VVaŠ na rozvoj výchovy a vzdelávania v oblasti telesnej a športovej výchovy a aj z vlastných zdrojov. Sme radi, že sa nám opäť  podarilo naše pracovné prostredie skrášliť. Ďakujeme! Do galérie Úpravy v škole, leto 2016 boli pridané fotografie.

• ::: OZNAM pre stravníkov :::

• Prihlásiť sa na stravovanie v školskej jedálni v školskom roku 2016/17 bude možné 05.09.2016 (pondelok) a 06.09.2016 (utorok) prostredníctvom triednych učiteľov. Po tomto termíne sa bude možné prihlásiť na stravu len u vedúcej ŠJ p. Pňačkovej. V ŠJ sa varí v utorok 06.09.2016 len obed, desiata nebude. V stredu 07.09.2016 sa pripravuje po prihlásení žiakov aj desiata. Tešíme sa na vás!  wink  Žienky zo školskej jedálne