• Beseda s pani Marinou Čarnogurskou

• V piatok 19. apríla zažili naši siedmaci príjemné prekvapenie v podobe besedy s  pani Marinou Čarnogurskou -sinologičkou, filozofkou, prekladateľkou z čínskej literatúry pochádzajúcou zo známej rodiny. Pútavou formou porozprávala žiakom o Číne, jej zvyklostiach, tradíciach, životnom štýle. Počas besedy jej asistoval profesor z Číny, ktorý je v Bratislave na stáži. Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať pre našich žiakov aj takúto netradičnú formu vyučovacej hodiny. :)

• Chránené živočíchy

• Pani učiteľka Kurtulíková dňa 17. apríla zorganizovala pre žiakov 3. a 4. ročníka besedu s ochranárkou prírody. Beseda sa uskutočnila pri príležitosti mesiaca apríla, ktorý je Mesiacom lesov. Ochranárka im porozprávala zaujímavosti o chránených živočíchoch, ktoré sa vyskytujú na území Hornej Oravy. Beseda žiakov nadchla natoľko, že viacerí žiaci sa chcú stať ochranármi prírody.

• Kvietok nádeje

• 12. apríla 2013 bol Deň narcisov - jedinou verejnoprospešnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine. V uliciach miest a obcí Slovenska prebieha len jeden deň v roku. V našej škole sme si tento deň pripomenuli vďaka šikovným žiakom 8. B triedy, ktorí si pripravili krátke vstupy do tried 5. – 9. ročníka. Oboznámili žiakov s alarmujúcimi číslami chorých na rakovinu, predstavili názory odborníkov na prevenciu tejto choroby, v každej triede nechali letáčik s ďalšími informáciami a kontaktom pre tých, ktorí chcú pomôcť. Každý vyučujúci dostal kvietok nádeje.

• Zážitkové učenie na hodine OBN

• Vždy buďte spravodliví. Tým sa jedným zavďačíte, druhých ohromíte. (George Bernard Shaw)

8. B to 12. apríla na hodine OBN doslova vrelo. Prebiehali tam tri súdne pojednávania. Žiaci tejto triedy si totiž na vyučovanie pripravili súdne procesy. Zmenili sa na sudcov, obhajcov, žalobcov, svedkov i obžalovaných. Ich vystúpenia boli výborné, za čo boli odmenení  známkou.

• Rozprávkový marec v 1.A

• Marec - Mesiac knihy sa v 1. A zmenil na rozprávkový. Týždenná aktivita "Povedz mi rozprávku" sa začala poznávaním známych detských rozprávok a kníh zábavnou formou. Na záver si žiaci zhotovili rozprávkové leporelo. Ďakujeme deťom a pani učiteľke Meškovej.

• Aktivity 1. B

• Žiaci 1. B triedy so svojou pani učiteľkou triednou  23. marca 2013 navštívili Obecnú knižnicu v Lokci. Milá pani v knižnici im s trpezlivosťou odpovedala na zvedavé otázky, oboznámila ich s činnosťou knižnice, niektorí žiaci sa hneď aj zaregistrovali. Exkurzia pokračovala v ZŠ Lokca, (ktorú prváci a druháci volajú "veľká škola") kde deti navštívili knižnicu, prešli po škole a zoznámili sa s jej prostredím. Navštívili pani riaditeľku v riaditeľni a porozprávali sa s vyučujúcimi.

• O aktivitách druhákov vedia aj v oravských novinách

• Ernest Fischer:  Aby človek dosiahol to, čo je možné, musí sa usilovať o to, čo je nemožné.

Naši druháci so svojou pani učiteľkou triednou vyrábali zo starého papiera nový, z ktorého potom tvorili pekné jarné pozdravy. O ich aktivite sa dozvedeli (vďaka pani učiteľke Miškovčíkovej) aj čitatelia oravského týždenníka My. Ďakujeme žiakom a pani učiteľke za ich kreativitu, pracovitosť a trpezlivosť pri ich aktivitách.

• Michalkin úspech na HK

• Michalka Štefaničiaková z 3.B nás úspešne reprezentovala na okresnom kole HK. V prvej kategórii v próze získala 3. miesto. Michalke a pani učiteľke Fejovej, ktorá ju pripravovala, gratulujeme.

• 12. 4. 2013 - skrátené vyučovanie

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Lokca 71 oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 12. apríla bude z organizačných dôvodov skrátené vyučovanie. Odchod autobusu: Vasiľov: 12:00, Ťapešovo: 12:10. Prevádzka v ŠKD bude do 14:30.

• Aktivity 2.A

• Žiaci z 2. A sú veľmi tvoriví a šikovní. So svojou pani učiteľkou Miškovčíkovou si pripravili úžasnú aktivitu. Do MŠ chodia čítať malým deťom pred spaním rozprávky, ktoré si dopredu pripravia.

Počas marca si svoju zručnosť overili pri výrobe papiera. Proces výroby si najprv naštudovali a potom sa pustili do výroby papiera.Najprv si starý papier natrhali na malé kúsky, nechali rozmočiť. Potom rozmočený papier naukladali na sitko. Keď kruhový list papiera čiastočne uschol, papier preklopili na mastný papier, prikryli plátnom a vyrovnávali kuchynským valčekom. Po dôkladnom vyschnutí pani učiteľka papier vyžehlila. Potom už šikovní žiaci papier zdobili. A tak vznikli nádherné pozdravy, ktoré venovali pani riaditeľke, pani kuchárkam, pani vychovávateľke a pani učiteľke, ktorá si to najviac zaslúžila - pani učiteľke triednej.

• O VODE - PRE VODU

• Venujte vode toľko pozornosti, koľko si zaslúži.

Kvapka, nezisková organizácia, ZMOHO, ZMOBO, ZMODO a generálny partner Oravská vodárenská spoločnosť, a.s. organizujú výtvarnú súťaž pre II. stupeň ZŠ a osemročných gymnázií O vode - pre vodu, do ktorej sa zapojila aj pani učiteľka Strempeková so svojimi talentovanými žiakmi, ktorým držíme palce.

• Výsledky - Coca-cola Školský pohár

• Žiaci našej školy - Jadroň Filip, Verníček Juraj, Bugaj Vladimír, Jaššo Marek, Graňák Jozef, Nožina Kristián, Slovík Dávid, Hvolka Adrián, Kušnierik Ondrej, Mlynarčík Jozef, Bugaj Rastislav, Bakaľa Dávid, Jaššo Pavol Svetlošák Kamil, Remko Matúš - sa zúčastnili 4. apríla obvodného kola súťaže vo futbale - Coca-cola. Umiestnili sa na treťom mieste. Gratulujeme!

• HK - Prednes poézie a prózy

• Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá;   (P.O.Hviezdoslav)

Každoročne sa zo škôl viac ako inokedy ozývajú umelecké prednesy básní a próz. Nebolo to ináč ani tohto roku v našej škole. Víťaz však môže byť jeden. A tak na okresné kolo nás pôjdu reprezentovať títo žiaci: V próze - Michala Štefaničiaková, 3.B, v poézii  - Adriána Gemeľová zo 4.B, Barbora Rabčanová z 8.A. Na druhom mieste sa v próze umiestnila Adriána Bačová z 3.B, v poézii Tobiáš Feja zo 4.A a na treťom mieste v poézii Marcela Mišudíková z 3.B. Všetkým gratulujeme!