• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny sa začínajú 28. marca 2013 (štvrtok) a trvajú do 2. apríla 2013 (utorok). Do školských lavíc sa opäť vrátime 3. apríla 2013 (streda).

• 28. marec - Deň učiteľov

• „Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád.Veď dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí."  J. A. Komenský

Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jana Amosa Komenského, učiteľa národov – 28.marca, ale vo svete si pedagogickí pracovníci svoj deň pripomínajú 5. októbra. Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie.

• Obvodné kolo PYTAGORIÁDY - výsledky

• V našej škole máme rôzne talenty. Potvrdilo sa to aj v obvodnom kole PYTAGORIÁDY. Tentokrát zabojovali títo naši výborní žiaci. V kategórii P5 Šimon Meško získal 1. miesto, v kategórii P6 Martin MaslanPeter Kuna obsadili 3. miesto a v kategórii P8 Paulína Smolárová získala tiež 3. miesto. Všetkým týmto žiakom blahoželáme a prajeme veľa úspechov (nielen v matematike!)

• Venujte nám 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to kliknutím na odkaz 2% dane.  Srdečne ďakujeme!

• DEŇ VODY - vyhodnotenie

• 22. marca na našej škole prebehli aktivity k Medzinárodnému dňu vody. A už máme aj výsledky!!! Hodnotili sa žiaci 5. a 6. ročníka a žiaci 7. až 9. ročníka zvlášť. Prví budú mať jeden deň namiesto učenia opekačku a druhé a tretie miesta dostanú žolíka na skúšanie. V I. kategórii 1. miesto obsadili žiaci 5.A, druhé žiaci 5.B a tretie 6.A.II. kategórii prvé miesto získala 8.B, druhé 9.B a tretie 9.A. Všetkým žiakom ďakujeme, víťazom gratulujeme!!!

• Biblická olympiáda

• Dňa 19. marca 2013 sa v Zákamennom uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády. Súťažné otázky boli z Knihy kráľov Rút a Matúšovo evanjelium. Našu školu úspešne reprezentovali: Janka Lokajová, Adriánka Rončáková a Gitka Vajdiarová, ktoré získali pekné druhé miesto. Dievčatám a pani učiteľke Škapcovej gratulujeme!

• Chemická olympiáda

• 15. marca 2013 na ZŠ Komenského prebehlo okresné kolo Chemickej olympiády. Z našej školy si svoje sily zmerali dievčatá z 9.A - Zuzka Homolová a Kristínka Baláková. Zuzka skončila druhá a Kristínka šiesta. Dievčatám a pani učiteľke Hutkovej gratulujeme!

• Medzinárodný deň vody - 22. marec 2013

• 22. marec – Medzinárodný deň vody. Celosvetová spomienka na dôležitú súčasť nášho života, na vodu, bez ktorej niet života. Tento deň bol vyhlásený ako Deň vody v roku 1992 Valným zhromaždením OSN na Konferencii v brazílskom meste Rio de Janeiro. Svetový deň vody sa teda oslavuje počnúc rokom 1993. Členské krajiny boli vyzvané, aby tento deň venovali konkrétnym aktivitám,  ktoré podporia informovanosť verejnosti o nenahraditeľnom význame vody Na našej škole sa pripravuje veľký projekt, ktorý bude práve v tento deň – 22. marca (v piatok). V jednotlivých triedach budú prebiehať zaujímavé aktivity zamerané na šetrenie, znečistenie, využitie vody... Žiaci tried si na každú vyučovaciu hodinu pripravia svoj program s vopred určenou problematikou, ktorá sa  týka vody, pripravia si výzdobu násteniek a tried. Vyučujúci budú hodnotiť  celkovú úroveň. Víťazi budú odmenení.

• Marec - MESIAC KNIHY

• S pomocou kníh sa mnohí stávajú učenými i mimo školy. Bez kníh nebýva učený nikto ani v škole. Jan Amos Komenský

Mesiac marec  je tradične venovaný knihe. V tento mesiac, viac ako inokedy, siahame po tomto našom nevšednom priateľovi,  prežívame rôzne príhody, vzdelávame sa a vytvárame si vlastné názory na prečítané. Naši malí žiaci z I. stupňa so svojimi pani učiteľkami si na tento mesiac  pripravili Týždeň hlasného čítania, kedy budú od 11:00 do 15:00 čítať rôzne rozprávky a pracovať s týmito textami. Niektorí žiaci na II. stupni si dali záväzok, že v marci prečítajú knihu. (Držíme palce!) Na hodinách literatúry viac ako inokedy skloňujeme slovko kniha. Žiaci si pripravili nástenky a výstavky kníh. Tešíme sa z toho a prajeme si, aby nám to vydržalo dlhšie, nielen jeden mesiac.

• :::Riaditeľské voľno:::

• Oznamujeme žiakom ZŠ (1. - 8. ročník) a rodičom, že na deň 13. marca 2013 (streda) udeľuje riaditeľka školy z prevádzkových dôvodov (TESTOVANIE 9-2013) riaditeľské voľno. Vyučovanie začína vo štvrtok 14. marca 2013.

• :::TESTOVANIE 9-2013:::

• Dňa 13. marca 2013 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom Testovanie 9-2013. Žiaci budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Bližšie informácie sa dozviete po kliknutí na priložený odkaz:    http://www.nucem.sk/sk/testovanie_9

• 8. marec - MDŽ

• Tri slová - Medzinárodný deň žien. 8. marca si viac ako inokedy spomíname na ženy našich životov. Nezabúdame nikdy na tie ženy, ktoré nám ovplyvnili naše životy, ale v tento deň si osobitne pripomeňme, že tie, bez ktorých by sme tu neboli, bez ktorých by sme neboli šťastní, bez ktorých by sme neboli spokojní a múdrejší si zaslúžia našu osobitnú pozornosť. Milé ženy - mamky, babky, tety, pani učiteľky - prajeme vám veľa zdravia, spokojnosti a trpezlivosti.